الکسا سایت رتبه بندی وب خود را تعطیل کرد

قبل از اینکه الکسای آمازون به عنوان دستیار صوتی غول تجارت الکترونیک شناخته شود، این نام سایت رتبه بندی وب این شرکت بود. در سال 1996 تاسیس شد و مدتی پیش به دلیل تجزیه و تحلیل ترافیک وب و لیست محبوب ترین وب سایت ها در سراسر جهان مشهور شد. این سرویس همچنین اشتراک های پولی را برای کسانی که خواهان تجزیه و تحلیل دقیق SEO و بینش هستند ارائه می دهد. اکنون، آمازون اعلام کرده است که Alexa.com را در 1 می 2022 بازنشسته می کند، درست یک ماه پس از جشن گرفتن 26 سالگی.

این شرکت در اطلاعیه خود گفت:

“بیست و پنج سال پیش، اینترنت الکسا را ​​تأسیس کردیم. پس از دو دهه کمک به شما برای یافتن، دستیابی و تبدیل مخاطبان دیجیتالی خود، تصمیم دشواری گرفتیم که Alexa.com را در 1 مه 2022 بازنشسته کنیم. از اینکه این کار را انجام دادید متشکریم. ما منبع اصلی شما برای تحقیق محتوا، تجزیه و تحلیل رقابتی، تحقیق کلمات کلیدی و موارد دیگر هستیم.”

همانطور که Bleeping Computer اشاره می کند ، در حالی که آمازون به صراحت دلیل خاموش کردن این سرویس را نگفته است، ترافیک اینترنت الکسا طی دهه گذشته بر اساس داده های Semrush در حال کاهش بوده است . همچنین مدتی است که کسی نگران رتبه الکسا خود نبوده است، بنابراین آمازون ممکن است تصمیم گرفته باشد که زمان خداحافظی با آن فرا رسیده است.

غول تجارت الکترونیک قبلاً پذیرش اشتراک‌های جدید برای ردیف پولی الکسا را ​​متوقف کرده است، اما مشترکین فعلی می‌توانند تا 1 مه 2022 به حساب خود دسترسی داشته باشند. پس از آن تاریخ دسترسی را از دست خواهند داد، اما می‌توانند خود را صادر کنند. داده ها از ابزارهای مختلف سرویس در صورت تمایل.


سوالات متداول الکسا

چگونه داده ها را از Alexa.com صادر کنم؟

ما چندین صادرات داده را ارائه می دهیم. لطفاً برای اطلاعات بیشتر به این سؤالات متداول مراجعه کنید: چگونه می توانم داده های الکسا را ​​صادر کنم؟
آیا می توانم یک اشتراک جدید بخرم؟

خیر، Alexa.com ارائه اشتراک های جدید را در 8 دسامبر 2021 UTC متوقف کرد. مشتریانی که دارای اشتراک های موجود هستند تا 1 مه 2022 UTC به اشتراک های خود دسترسی خواهند داشت.

چه اتفاقی برای اشتراک فعلی من خواهد افتاد؟

اشتراک های موجود تا 1 مه 2022 UTC فعال خواهند ماند. پس از آن، مشتریان دیگر به Alexa.com دسترسی نخواهند داشت.

آیا برای اشتراک موجود من هزینه ای دریافت می شود؟

بله، آخرین تاریخ صورت‌حساب اشتراک قبل از 1 آوریل 2022 UTC خواهد بود. مشتریان تا 1 می 2022 UTC به Alexa.com دسترسی خواهند داشت.
آیا می توانم حساب Alexa.com خود را حذف کنم؟

بله، لطفاً به چگونه حساب Alexa.com خود را حذف کنم مراجعه کنید؟

منبع: chicrank

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *